Edukacyjne Warsztaty Przyrodnicze

W dniu 30 listopada 2016 r. gościła w naszej szkole Firma Format z Warszawy, która przedstawiła Edukacyjne Warsztaty Przyrodnicze "Mali Odkrywcy Zwierząt".

Na początku spotkania odbyła się prezentacja wyjątkowego gościa - surykatki. Z wielkim zaciekawieniem Pani opwiadała o tym niezwykłym zwierzątku. Żyją one wyłącznie na pustynnych równinach na południu Afryki. Są bardzo aktywne w ciągu dnia. Posiadają doskonale rozwinięty węch. Często zamieszkują w norach wiewiórek ziemnych. Zwierzęta te współpracują ze sobą w stadzie, ponieważ tylko w  ten sposób mogą przetrwać w nieprzyjaznym środowisku. Bardzo lubią wygrzewać się w słońcu.

Następnym punktem spotkania było wykonywanie zdjęć z niezwykłym gościem - surykatką.  Każdy uczeń mógł ją wziąć do ręki i pozować do fotografii.  Radość dzieci była ogromna. Wszystkie bawiły się z nią i obserwowały jej zachowanie. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci.

surykatka