Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja z Białegostoku

W dniu 16 lutego 2017 r. gościł w naszej szkole Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja z Białegostoku.

Grupa teatralna zaprezentowała dzieciom przedstawienie pod tytułem "Egzamin z bezpieczeństwa tygryska Benjaminka".
Głównym tematem spotkania były zasady zachowania się w różnych sytuacjach. Dobre krasnoludki udzielały tygryskowi mądrych rad.
1. Zasady zachowania się w teatrze.
2. Nie udzielać nieznajomym żadnych informacji o sobie /nie podawać imienia, nazwiska, adresu zamieszkania, ani co posiadamy w domu /.
3. Nie rozmawiać z nieznajomymi.
4. Nigdy nie otwierać drzwi nieznajomym.
5. Nie wolno wpuszczać obcych do domu.
6. Gdy wychodzimy z domu, należy zamknąć okna i drzwi, a kluczyk schować do kieszeni, gasimy światło, zakręcamy kurki.
7. Nie wolno wsiadać z obcymi do samochodu.
8. Nigdy nie wolno przyjmować od obcych jedzenia ani picia.
9. Nie wolno bawić się przy ulicy.
10. Zasady przechodzenia przez jezdnię.
11. Zasady korzystania z numerów alarmowych: 999, 998, 997, 112.
12. Konieczność noszenia kamizelek, naklejek oraz pasków odblaskowych.
Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały od tygryska naklejki odblaskowe. Wspaniały występ został nagrodzony gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że dzieci zapamiętały cenne rady i wskazówki krasnoludków i będą je stosować w codziennym życiu.