Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim
Filia w Różańcu Pierwszym


Makulatura na misje

Nasza szkoła włączyła się do akcji charytatywnej "Makulatura na misje" - pomagamy misjom katolickim w Sudanie Południowym.

 

images stories makulatura1 611x285

Tę akcję zainicjowała Siostra Samuela pracująca w Parafii Tarnogród.
W dniach od 22 marca 2017 r. do 7 kwietnia 2017 r. na terenie naszej szkoły organizowana była zbiórka makulatury. Zebraliśmy około 200 kilogramów. Cel zbiórki był szlachetny, bo pieniądze uzyskane z jej sprzedaży zostaną przeznaczone na wybudowanie studni w najbiedniejszych regionach Afryki, gdzie nie ma warunków do życia, zwłaszcza dostępu do czystej wody. Akcja miała charakter misyjny, edukacyjny i ekologiczny.
Chrześcijanie Sudanu Południowego potrzebują pomocy!
Szczególne podziękowanie i uznanie za bardzo duże zaangażowanie w zbiórkę makulatury kierujemy do rodziców: Pani Wandy Piech i Pani Jolanty Zygmunt.
W naszej szkole za tę akcję była odpowiedzialna Pani Anna Borowa.