Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim
Filia w Różańcu Pierwszym


Międzyszkolny Wiosenny Konkurs Recytatorski

W dniu 21 kwietnia 2017 r. nasza szkoła zorganizowała Międzyszkolny Wiosenny Konkurs Recytatorski.

     Na Konkurs przybyli uczniowie wraz z opiekunami z różnych szkół, z Woli Różanieckiej - 3 uczestników, z Różańca Drugiego - 3 uczestników,  Luchowa Dolnego - 3 uczestników, z Przedszkola Miejskiego w Tarnogrodzie - 2 uczestników, z  naszej szkoły - 3 uczestników. Kierownik filii Pani Lucyna Brzyska bardzo serdecznie powitała wszystkich przybyłych gości. Recytatorzy zaprezentowali wspaniałe wiersze o wiośnie. Występy były ubogacone pięknym śpiewem piosenek dzieci z naszej szkoły, które przygotowała Pani Lucyna Brzyska, a także przez uczniów z innych szkół. Komisja w składzie Panie: Wiesława Buńko - przewodnicząca, członkowie: Elżbieta Skotnicka i Anna Borowa po długiej naradzie ogłosiły następujący werdykt: I miejsce zajęła uczennica z Woli Różanieckiej - Julita Rój, natomiast wyróżnienie otrzymały: Oliwia Lisiczka z Różańca Pierwszego, Magdalena Hadacz z Różańca Drugiego, Aleksander Magoch i Aleksander Antolak z Przedszkola w Tarnogrodzie oraz Milena Jabłońska z Luchowa Dolnego.
     Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, które ufundowała Rada Rodziców, natomiast opiekunowie - dyplomy z podziękowaniem za przygotowanie uczniów.  Po konkursie dzieci wraz z opiekunami udali się do świetlicy na skromny poczęstunek.
     Konkurs bardzo się podobał przybyłym gościom. Dzieci reprezentowały wysoki poziom. Wspaniałe recytacje oraz piosenki wprowadziły wszystkich w wiosenny nastrój.  Konkurs pozostanie na długo w pamięci uczestników oraz organizatorów.