Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim
Filia w Różańcu Pierwszym


Udział w XV Jesiennym Spotkaniu Przyjaciół Bibliotek Powiatu Biłgorajskiego.

W dniu 8 listopada 2017 r. dwie uczennice z naszej szkoły wzięły udział w XV Jesiennym Spotkaniu Przyjaciół Bibliotek Powiatu Biłgorajskiego w Aleksandrowie.

Na spotkanie przybyło wielu zaproszonych gości. Obejrzeliśmy wspaniały występ uczniów z klasy III c ze Szkoły Podstawowej z Aleksandrowa. Zaprezentowali oni przedstawienie pt. "Przygoda Mikołaja z latawcem". Z okazji 50 lecia powstania Muzeum Ziemi Biłgorajskiej zobaczyliśmy multimedialną prezentację eksponatów. Spotkanie w miłej atmosferze uświetnił występ Zespołu Ludowego "Aleksandrowiacy". Mogliśmy też poznać ich stroje, które zaprezentowała jedna z uczestniczek. Odbyły się również mini warsztaty robienia kwiatów z bibuły. Uczniowie oraz opiekunowie z wielkim zapałem włączyli się do tejże pracy. Wykonane kwiaty każdy mógł wziąć do domu. Następnie obejrzeliśmy jeszcze inną bardzo ciekawą prezentację pt. "Zabytki architektury drewnianej powiatu biłgorajskiego". Mogliśmy podziwiać drewnianą architekturę świecką, architekturę sakralną, drewniane kapliczki oraz krzyże. Głównym punktem spotkania było rozdanie nagród oraz dyplomów dla laureatów konkursu pt. "Zabytki architektury drewnianej powiatu biłgorajskiego" zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Aleksandrowie.  Z naszej szkoły nagrody wylosowały dwie uczennice z klasy II - Ola Zub i Martynka Okapiec. Mieliśmy też okazję zobaczyć wystawę rękodzieła Pań z Aleksandrowa. Na zakończenie spotkania biblioteka w Aleksandrowie zafundowała dla wszystkich uczestników poczęstunek. Wróciliśmy do domu zadowoleni, szczęśliwi i najedzeni.  Dzieci już nie mogą się doczekać do następnego roku, aby znów wziąć udział w spotkaniu. Opiekunem uczniów  była bibliotekarka Pani Anna Borowa.