Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim
Filia w Różańcu Pierwszym


XVI Jesienne Spotkanie Przyjaciół Bibliotek w Aleksandrowie

W dniu 7 listopada 2018 r. nasza szkoła wzięła udział w XVI Jesiennym Spotkaniu Przyjaciół Bibliotek powiatu biłgorajskiego w Aleksandrowie.

Na spotkanie przybyło wielu zaproszonych gości. Obejrzeliśmy występ artystyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie.  Zaprezentowali oni montaż pt. "Pisk Orła Białego". Następnie wystąpiła poetka, regionalistka, członkini Biłgorajskiego Towarzystwa Literackiego  - Pani Krystyna Żmuda. Opowiadała o swojej pracy twórczej "Mała ojczyzna utrwalona w poezji". Kolejną osobą, która zabrała głos była Pani Joanna Puchacz - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie. Zaprezentowała zbiory biblioteki oraz gromadzone przez wiele lat eksponaty.  W kolejnym punkcie spotkania wzięła udział nauczycielka bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu - Pani Edyta Jeleń. Przedstawiła "Kreatywną bibliotekę" w swojej szkole. Później dzieci z tamtej szkoły zaśpiewały piosenki o patronie św. Janie Pawle II. Głównym punktem spotkania było rozdanie nagród oraz dyplomów dla laureatów konkursu pt. "Miejsca pamięci narodowej w powiecie biłgorajskim". Z naszej szkoły nagrodę otrzymała uczennica z klasy III - Martynka Okapiec. Mieliśmy też okazję podziwiać wystawę malarską Pani Stefanii Wójcik oraz wystawę fotografii "Ludowe inspiracje" - prace młodzieży z Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie. Odbył się też kiermasz książek używanych "Książka za uśmiech". Na zakończenie spotkania biblioteka w Aleksandrowie zafundowała dla wszystkich uczestników spotkania poczęstunek. Opiekunem uczniów była Pani Anna Borowa.