Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim
Filia w Różańcu Pierwszym


Uroczystość "Pasowania na uczniów" dzieci z klasy I

22 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość ,,Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I.

Uczniowie z kl. I zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym. Gromkie brawa publiczności były dowodem, że dzieci przygotowały się na przysłowiową piątkę. Następnie koledzy i koleżanki z klasy trzeciej życzyli pierwszoklasistom sukcesów oraz zapewnili o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Po części artystycznej nastąpiło ślubowanie. Po złożeniu ślubowania pani kierownik Anna Sereda dokonała ceremonii pasowania dotykając każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa ,,Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”.

       Po uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie.